Viriesu-ELITE-grupas-uzvaretaji-FBK-VALMIERA.jpg

Noslēdzies tradicionālais pirmssezonas pārbaudes turnīrs florbolā "Latvian Open 2020", kas jau četrpadsmito reizi augusta nogalē norisinājās Valmierā un Kocēnos. Vīriešu Elites grupas uzvarētāju titulu otro reizi pēc kārtas ieguva mājinieki "FBK Valmiera", sieviešu Elites grupas čempionu trofeju pēc trīs gadu pauzes atguva Kocēnu "Rubene", bet vīriešu Open kategorijā spēcīgākie izrādījās viesi no Kurzemes - "FK Kuldīga". Šī gada turnīrs pulcēja 25 komandas, starp kurām pirmo reizi nebija nevienas ārzemju vienības, kas skaidrojams ar ceļošanas un karantīnas ierobežojumiem pasaulē.

 

Vīriešu Elites komandu grupā bija pieteikušās astoņas dalībnieces. Par uzvarētāju kļuva "FBK Valmiera", kas finālmačā ar 3:0 pārspēja Latvijas čempioni "Lielvārde/FatPipe". Trešo vietu izcīnīja Kocēnu komanda "Rubene".

 

Vīriešu Elites kategorijas simboliskajā izlasē tika iekļauti: vārtsargs Reinis Kirilko "Lielvārde/FatPipe"), aizsargi Ritvars Bērziņš ("Rubene") un Lauris Alvis Stiprais ("FBK Valmiera"), uzbrucēji Niks Blumfelds ("Lielvārde/FatPipe "), Pāvels Semjonovs ("FBK Valmiera") un Ingars Matisons ("Rubene").

 

Sieviešu Elites grupā sacentās sešas vienības. Pie galvenās balvas tika Kocēnu "Rubene" florbolistes, kuras principiālā finālspēlē ar 2:1 pārspēja "FK Ķekava", bet trešo vietu ieguva apvienotā "Ķekavas Bulldogs/NND" vienība.

 

Sieviešu Elites kategorijas simboliskajā izlasē tika iekļautas: vārtsardze Sintija Bāliņa ("Rubene"), aizsardzes Viktorija Kuročkina ("FK Ķekava") un Samanta Bērziņa ("Rubene"), uzbrucējas Anna Ankudinova ("Ķekavas Bulldogs/NND"), Simona Grāpēna ("Rubene") un Aurēlija Zariņa ("FK Ķekava").

 

Vīriešu Open kategorijā startēja 11 komandas. Šīs grupas fināls, kurā tikās Ogres "FK Metēji" un "FK Kuldīga", bija dramatisku pavērsienu pārpilns. Čempions tika noskaidrots tikai pēcspēles metienu sērijā, kurā pārāki bija kurzemnieki, svinot uzvaru spēlē ar 5:4. Godpilno trešo vietu izcīnīja " FK Kalsnava" pārstāvji.

 

Vīriešu Open kategorijas simboliskajā izlasē tika iekļauti: vārtsargs Valdis Ezeriņš ("FK Kalsnava"), aizsargi Andis Blinds ("FK Kuldīga") un Jānis Hartiks ("FK Tērvete"), uzbrucēji Edgars Gailums ("FK Kalsnava"), Rūdolfs Ķīvītis ("FK Kuldīga") un Kristers Januševskis ("FK Metēji").


Turnīra ietvaros norisināsies arī vairāki izglītojoši pasākumi, kuros ar lekcijām uzstājās atzīti ārzemju un vietējie speciālisti - treneru seminārs, florbola tiesnešu seminārs un seminārs "Sporta klubu komunikācija sociālajos tīklos". Tiesnešu seminārā tiešsaistes lekciju lasīja starptautiskās kategorijas tiesnesis no Zviedrijas Tomass Andersons. Komunikācijas semināru vadīja zinātņu doktore Olga Kazaka.

 

Jau kļuvis zināms arī norises laiks nākamajā gadā plānotajam 15. jubilejas turnīram - "Latvian Open 2021" notiks no 18. līdz 22. augustam.


"Latvian Open" ir Starptautiskās florbola federācijas (IFF) atzīts vasaras elites turnīrs. Turnīru organizēja biedrība "Latvijas Florbola savienība" un biedrība "Florbola centrs" sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību un Vidzemes Olimpisko centru.